Moderní systémy vytápění využívají více zdrojů energie, kombinují obnovitelné zdroje s tradičními a zároveň akumulují nejlevnější teplo pro jeho pozdější využití. Sestavte si svůj systém dle Vašich představ. Vybranou konfiguraci lze následně jednoduše pomocí kódu nastavit do inteligentního regulátoru, a ten pak bude systém optimálně řídit a vy si můžete užívat komfortního ovládání prostřednictvím webových stránek regulátoru.

Základem aplikace je uvážení těchto okolností:

  1. V jaké nádrži bude probíhat příprava teplé vody pro domácnost a otopné vody pro vytápění objektu.
  2. Co bude doplňkovým zdrojem k tepelnému čerpadlu. Zvažte, které stávající nebo nové doplňkové zdroje tepla chcete využít (kotel, solární systém, krbovou vložku s výměníkem apod.).

Kombinované nádrže nebo oddělené nádrže?

Pro provoz systému s tepelným čerpadlem a solárním systémem jsou optimalizovány kombinované nádrže Regulus s přípravou teplé vody. Nádrže jsou opatřeny kvalitní izolací splňující nejnovější požadavky. Teplo tak v nich vydrží až do doby, kdy je skutečně potřeba. Jsou výhodné především do novostaveb nebo kompletních rekonstrukcí. Pokud nelze použít kombinovanou nádrž je potřeba realizovat přípravu teplé vody pro domácnost a ohřev otopné vody pro vytápění odděleně. Dvě samostatné nádrže zabírají více místa, a jejich instalace je dražší a tepelné ztráty do technické místnosti vyšší.

 Sestavit schéma